V apríli tohto roku som ochrnul na spodnú časť tela. Osud mi to „dal vyžrať“ naplno. Všetko zlé je ale na niečo dobré. Zmenil sa môj pohľad na život. Rozhodol som sa, že sa s vami podelím o pravdy, ktoré som musel na vlastnej koži prežiť a otestovať.

Pravda č. 1: Je to len na tebe!

Iba ty vieš, čím prechádzaš. Ľudia sú povrchní. Ak sa ich bytostne netýkaš, je im jedno, čo s tebou je. Nejako to zakceptujú a idú ďalej svojím životom. Ty však zo svojim trápením zaspávaš a ráno sa budíš. Uvedomuješ si svoju biedu každý deň a ver, že do toho sa vcítiť nedá. To sa musí prežiť.

Po prvom šoku urobíš rozhodnutie. Chceš s tým niečo urobiť alebo sa chceš ľutovať? Ak sa rozhodneš bojovať, bojuj. Nikto ta nebude do ničoho tlačiť. Keď povieš lekárovi, že sa niečo nedá, dá ti za pravdu. Jemu to môže byť jedno. Tebe nie. Je to tvoj život.

Moja žena stála pri mne a snažila sa mi pomôcť ako vedela, za čo jej budem naveky vďačný. Bojovať však musím sám. Z vozíka som sa dostal a dnes už iba na dlhšiu vzdialenosť beriem vychádzkovú palicu. Iba ja viem, koľko potu, sĺz a driny to stálo. Nekonečné hodiny v chodítku, každý deň v posilňovni, kde na teba pozerajú zdraví ľudia a nechápu, čo robíš. Nekonečná rehabilitácia.

Rozhodnutie sa vyplatilo. Dnes sa mnohí ľudia divia, aký zázrak som dosiahol a v akom krátkom čase. Bez toho, aby som sa rozhodol a išiel si za svojim cieľom aj cez bolesť a únavu, by som bol stále na vozíku.

Ak chceš niečo dosiahnuť, rozhodni sa a uver tomu. Nevzdávaj sa. Nenechaj si do toho hovoriť iným, ktorí nemajú šajnu. Bojuj a vytrvaj. Nakoniec príde úspech.

Pravda č. 1, ktorej ma naučil život